«Різдво іде по світу» – концерт національного заслуженого академічного народного хору України імені Г.Верьовки.

«Різдво іде по світу»

Під такою назвою у залі обласної філармонії нещодавно пройшов концерт національного заслуженого академічного народного хору України імені Г. Верьовки. Він відбувся у рамках проекту Вечори духовної музики «Різдвяні передзвони», започаткованому 14 років тому директором філармонії, заслуженим працівником культури України Миколою Кравченком.

Подейкують, що у 1970-і роки з цим легендарним українським хором мріяв заспівати сам Пол Маккартні! Але тоді це бажання було з розряду нездійсненних, через те що радянська влада забороняла співпрацювати з іноземцями. За часів незалежної України колектив побував з гастролями у десятках країн світу, і кожен такий виступ ставав справжнім святом для глядачів.

Дивовижним святом став і черговий концерт, подарований кропивничанам, адже артисти з однаково  високим піднесенням і професійною майстерністю показують своє мистецтво чи то перед президентом Франції, іспанським королем, принцем Монако, чи то перед пересічним провінційним глядачем. Хоча насправді нашу публіку провінційною не назвеш – переважна більшість її має гарні смаки, виховані культурними традиціями та кращими зразками мистецтва. Саме це і є наріжним каменем хору імені Григорія Вірьовки, якому цього року виповниться 77 років.

Репертуар колективу сягає понад 1000 пісень і постійно збагачується. Звісно, на концерті кропивничани почули лише маленьку частку з цієї пісенної скарбниці. Але яку! Приблизно два десятки щедрівок, колядок, маланок та інших пісень з українського, польського, болгарського, молдавського фольклору лунали мовою оригіналу. Не менш запальними були танцювальні номери, котрі створювали своєрідний національний орнамент навколо свята Різдва Христового, що є визначним для різних народів світу. А коли після проникливого і трепетно поданого «Щедрика» зазвучала емоційна пісня «Розпрягайте, хлопці, коней», аудиторія двічі викликала хористів на біс. Диригент хору, заслужений діяч мистецтв України Зеновій Корінець радо відгукувався на хвилі аплодисментів.