ПРО НАС ПИШУТЬ ЗМІ | РОМАН ЛЮБАРСЬКИЙ: «Різдво іде по світу»

Під такою назвою у залі обласної філармонії нещодавно пройшов концерт національного заслуженого академічного народного хору України імені Г. Верьовки. Він відбувся у рамках проекту Вечори духовної музики «Різдвяні передзвони», започаткованому 14 років тому директором філармонії, заслуженим працівником культури України Миколою Кравченком.

 Подейкують, що у 1970-і роки з цим легендарним українським хором мріяв заспівати сам Пол Маккартні! Але тоді це бажання було з розряду нездійсненних, через те що радянська влада забороняла співпрацювати з іноземцями. За часів незалежної України колектив побував з гастролями у десятках країн світу, і кожен такий виступ ставав справжнім святом для глядачів.

Дивовижним святом став і черговий концерт, подарований кропивничанам, адже артисти з однаково  високим піднесенням і професійною майстерністю показують своє мистецтво чи то перед президентом Франції, іспанським королем, принцем Монако, чи то перед пересічним провінційним глядачем. Хоча насправді нашу публіку провінційною не назвеш – переважна більшість її має гарні смаки, виховані культурними традиціями та кращими зразками мистецтва. Саме це і є наріжним каменем хору імені Григорія Вірьовки, якому цього року виповниться 77 років.

Репертуар колективу сягає понад 1000 пісень і постійно збагачується. Звісно, на концерті кропивничани почули лише маленьку частку з цієї пісенної скарбниці. Але яку! Приблизно два десятки щедрівок, колядок, маланок та інших пісень з українського, польського, болгарського, молдавського фольклору лунали мовою оригіналу. Не менш запальними були танцювальні номери, котрі створювали своєрідний національний орнамент навколо свята Різдва Христового, що є визначним для різних народів світу. А коли після проникливого і трепетно поданого «Щедрика» зазвучала емоційна пісня «Розпрягайте, хлопці, коней», аудиторія двічі викликала хористів на біс. Диригент хору, заслужений діяч мистецтв України Зеновій Корінець радо відгукувався на хвилі аплодисментів.

Журналіст Роман Любарський (“Народне слово”)