«Єлисавет-Ретро»

Художній керівник –
Фурманова Олена Анатоліївна
Кількісний склад:
художній керівник – 1
артисти-вокалісти – 3
артисти-солісти-інструменталісти – 3.

ПОРТРЕТИ ТВОРЧИХ КОЛЕКТИВІВ ФІЛАРМОНІЇ
ЛАУРЕАТ МІЖНАРОДНИХ КОНКУРСІВ ІНСТРУМЕНТАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ «ЄЛИСАВЕТ-РЕТРО»
Рік заснування колективу – 1992.Його заснував талановитий баяніст-віртуоз Борис Попов, який став лауреатом Міжнародного конкурсу баяністів-акордеоністів «Кубок світу» у м. Стокгольмі. З перших концертів ансамбль зачарував глядачів мелодизмом, лірикою та душевністю. Вагомий внесок Бориса Попова у розвиток культури відзначено почесним званням заслуженого артиста України.
Тривалі роки його художнім керівником є талановита й віртуозна скрипалька, Олена Фурманова. До складу ансамблю увійшли талановиті професійні музиканти з великим досвідом сценічної роботи. У 2002 колектив році ансамбль став лауреатом Міжнародного конкурсу-фестивалю «Мелодія двох сердець».
А в 2020 – отримав почесні нагороди на Міжнародному фестивалі «Джерело надій”: володарі «Гран-прі» у номінації «Інструментальне шоу» та перша премія (дует Іванна Клоц та Людмила Мокряк) у номінації «Естрадний вокал».
Того ж року ансамбль знову виборов серію чергових трофеїв, на Міжнародному фестивалі-конкурсі в Ізраїлі. Авторитетне журі сповна оцінило рівень «Єлисавет-Ретро», про що свідчать 2 премія вокальному дуету Віри Кузьменко та Іванни Клоц, 1 премія Фурмановій Олені у номінації «Джаз(скрипка)» та 1 премія у номінації «Інструментальний ансамбль».
Привабливість ансамблю – у музиці, талановитих обробках і аранжуваннях композитора, заслуженого працівника культури України Миколи Кваші та Андрія Жука.
У репертуарі колективу – естрадні і джазові твори всесвітньо відомих композиторів,народні та сучасні пісні. Сольні програми теж постійно оновлюються та урізноманітнюються. В різний час з колективом працювали Заслужений артист України Володимир Петрович Стратьєв та Народний артист України Сергій Петрович Дьомін.
Досить часто «Єлисавет-ретро” радує своїми гастрольними турами глядачів у різних регіонах України.
У 2017 році при колективі створено вокальне жіноче тріо «Дежавю». Його солістки виконують українські пісні в сучасних обробках,а також працюють в стилі джаз, поп, ретро-джаз.
Колектив гастролює майже по всій Україні. Він постійно бере участь у відомих в Україні мистецьких проектах «Краю наш,тебе ми прославляємо!», «Об’єднаймо мистецтвом Україну!».
Музику, яку творять артисти колективу, вишукана, філігранна. У ній продумано усе до дрібниць. Професійність виконання її бездоганна.