Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни"

Художній керівник – народна артистка України, повний кавалер ордену княгині Ольги
Антоніна Червінська
Головний диригент – заслужений працівник культури України
Микола Кваша
Головний балетмейстер – заслужений артист України
Геннадій Маяраш
Балетмейстер – заслужена артистка України
Юлія Кравченко
Солістка – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів
Тетяна Яковенко

Кількісний склад:
художній керівник – 1
головний диригент – 1
головний балетмейстер – 1
балетмейстер – 1
солістка – 1
артисти-солісти-інструменталісти – 11
артистів балету – 20
звукорежисер – 1
концертмейстер – 1
завідувач костюмерної – 1.

Академічний театр музики пісні і танцю “Зоряни” – перш за все колектив однодумців, для котрих народна  пісня, танець, музика –  це  не експонат етнографічного музею, а живе явище, яке рухається  у часі і з часом», – говорить народний артист України А. Кривохижа.

«Зоряни» – це неповторний світ українського фольклору та народної творчості, це невтомна робота над удосконаленням, що допомагає утримувати високий рівень українського мистецтва.

Неповторні риси вносить  у спільне звучання колективу його  художній керівник та відома співачка, Антоніна  Червінська.  Під її високопрофесійним керівництвом цей колектив значно помножив свої творчі можливості і набув світової популярності.  Українськім пісням  у виконанні  А.Червінської  аплодували в кращих концертних залах США, Англії, Бельгії, Мальти, Франції, Голландії, Німеччини, Кореї.  Завдяки їй створено багато програм, де використані  народні пісні різних регіонів нашої держави. Постійно в репертуарі  неповторної пані  Червінської  звучать і  твори композиторів  та поетів Кіровоградщини. В  «Вікіпедії» наголошується, що «Антоніна Миколаївна Червінська  невтомно пропагує українську народну пісню, які у її виконанні набувають нових неповторних барв.  Червінська А. М. глибоко вивчає фольклор, звичаї та обряди  Кіровоградщини, збирає давні пісні степового краю.

А.Червінська  є Повним кавалером орденів княгині Ольги та ордену «За заслуги» 1 ст.  За вагомий особистий внесок  у розвиток української культури і мистецтва, багаторічну  сумлінну  працю та високий професіоналізм  А.М. Червінська нагороджена Почесною відзнакою «Честь и слава Кіровоградщини», Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, грамотами обласної державної адміністрації та обласної ради

Антоніна Миколаївна Червінська є одним з найбільш відомих діячів культури Кіровоградщини та медійною особою, її інтерв’ю публікували у різні періоди усі регіональні ЗМІ, частина з них увійшли також до авторських видань.

Невід’ємною складовою успіху «Зорян» є балетна група колективу. «Злагодженість і віртуозність танцюристів, акробатичні трюки поряд з елегантністю, витонченістю», – так оцінили виступ «Зорян» під час гастролей у Франції. Балетна група колективу  визначається блискучою виконавчою майстерністю, високим професіоналізмом. З приходом на посаду головного балетмейстера  заслуженого артиста  України Геннадія Маяраша,  балетна група продовжує оберігати і відроджувати  кращі  хореографічні  та вокально-хореографічні номери, поставлені патріархом  української хореографії  А.Кривохижею.

Ще однією чарівною  частиною сценічного дійства  є оркестр. Його репертуарний  діапазон вміщує  музику з автентичних джерел до творів  сучасних композиторів. В  складі артистів  оркестру  заслужений артист України Анатолій  Вайпан. Тривалі роки  у складі колективу працював і відомий музикант, заслужений артист України Сергій Тітішев. Керує оркестром заслужений працівник культури України,лауреат обласної премії «Духовний скарб Кіровоградщини»,талановитий композитор і аранжувальник, твори якого складають 90% програми «Зорян»,  Микола Кваша.

У програмах концертів «Зорян» – народні та сучасні пісні, ліричні та жартівливі оркестрові мелодії, яскраві обрядові танці та музично-хореографічні композиції.

Гастрольно-концертні маршрути Академічного  театру музики, пісні і танцю Зоряни – це майже всі міста України. Колектив брав участь у проведенні  Днів культури  України в Болгарії, у міжнародних фестивалях в Німеччині, «Дунайська весна»(Румунія, Болгарія, Югославія), Турції, тощо.

Під час гастрольного турне по Франції  відбулося 45 концертів у містах Ліон, Бордо, Ман. Три концерти з них з успіхом пройшли у Парижі. Зйомки колективу Зоряни у популярному телевізійному шоу  Жака Мартена та запис його  виступів у програмах  французьких радіостанцій  «Ностальджі» та «Європа-2», які стали інформаційними спонсорами турне, дали можливість познайомити європейського глядача з майстерністю  українських артистів. Колектив неодноразово  гастролював у Німеччині, Голандії, Бельгії.

У 2005 році колектив став учасником  Днів української культури русинів-українців у Словакії. Гастролювали «Зоряни» у містах  Польщі. Достойно колектив представив Україну  на міжнародному фестивалі у Франції.

У 2007 році Академічний театр музики, пісні і танцю Зоряни  за участь у 25-му  фестивалі дружби «Квітнева весна» в Корейській Народно-Демократичній  Республіці  отримав Гран-Прі та чотири золотих  і срібних медалі.

У 2012році «Зоряни» повернулись з поїздки до Сполучених Штатів Америки, де колектив перебував майже 2 місяці.

Сольна програма «Зорян» була відмічена, як одна з найкращих за останні 10 років на святкуванні Дня незалежності в українсько-американському культурно-спортивному центрі «Тризуб» в Філадельфії.

В 2018 році «Зоряни» знов демонструють свою неперевершену майстерність на 19-му фестивалі культури і мистецтв, який проходив у передмісті Стамбула. Одразу  у 3 номінаціях («Кращий оркестр», «Сольна пара», загальний  конкурс колективів з 27 країн) кіровоградські таланти отримали призи. Їх виступи зривали шквали овацій глядачів, а фінальне виконання «Гопака» викликало справжню сенсацію.

На міжнародних конкурсах та фестивалях колектив постійно отримує призові нагороди, а шанувальників їх таланту переповнюють позитивні емоції.  Звичайно, така  гучна  гастрольна діяльність і топ-позиції «Зорян»  на арт-небосхилі – це і безпосередня заслуга директора Кіровоградської філармонії, Заслуженого  працівника культури України,   Миколи Кравченка,  який  наполегливо і самовіддано працював з року в рік, аби  сприяти  підвищенню  рейтингу  академічного театру музики, пісні і танцю «Зорян». Наразі цю  інтенсивну діяльність продовжує новий топ-менеджер філармонії, Заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва.

На сьогоднішній день в академічному театрі музики,пісні і танцю “Зоряни” працюють солістами -вокалістами лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів Тетяна Яковенко (сопрано) та Владислав Бурага(баритон).

Приємно зазначити, що в період карантинних заходів творчі колективи не опустили руки  і взяли участь у престижних фестивалях, які проводилися в онлайн режимі.  В цей період  Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни»  взяв  участь у  конкурсі  в Болгарії (м.Софїя) , де презентував  Україну  серед  24-ох країн світу і отримав ІІ почесне місце серед країн-учасників та приз за кращу хореографію.

У 2003 році за високу професійну майстерність  театр музики, пісні і танцю «Зоряни» удостоєний   почесного  звання  «Академічний».

В 2019 році «Зорянам» виповнилося» 35 років. Творче кредо митців залишається незмінним – відродити гармонію трьох складових: музики, пісні і танцю.