Адміністрація Кіровоградського обласного краєзнавчого музею привітала Антоніну Червінську з її ювілеєм

Адміністрація Кіровоградського обласного краєзнавчого музею привітала Антоніну Червінську у соцмережах:
“26 серпня святкує свій ювілей чарівна жінка, співачка, художній керівник академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни», народна артистка України Червінська Антоніна Миколаївна.

Для розвитку, примноження та збереження національної культури і мистецтва України та Кіровоградщини А.М. Червінська здійснила неоцінений внесок.
Свій шлях до великої сцени починала у 1969 році солісткою заслуженого ансамблю народного танцю України «Ятрань» – легендарного ансамблю, слава якого гриміла не лише на теренах Кіровоградщини. У складі ансамблю пропагувала українське національне мистецтво у багатьох країнах світу. У 1972 році заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» отримав головний приз Міжнародного фестивалю народного танцю в Угорщині – «золотий черевичок». А. Червінську вшанували званням «Почесної громадянки міста Сегеда», в якому проходив фестиваль.

За плечима артистки – тисячі концертів, гастролей, безліч закордонних турів. Особливу увагу А. Червінська приділяє відродженню українського фольклору, народних звичаїв, підтримці молодих композиторів і поетів Кіровоградщини. Вона фактично була першою артисткою, яка заспівала українські народні пісні на Кіровоградській сцені. Серед засилля російськомовних творів уперше прозвучали «На камені стою», «Чотири воли пасу я» та інші перлини нашого фольклору.
Із 1984 року А. Червінська – солістка-вокалістка академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” Кіровоградської обласної філармонії, у створенні якого співачці належить велика роль, а з 2004 року — його художній керівник.

Антоніна Миколаївна глибоко вивчає фольклор, звичаї та обряди Кіровоградщини, збирає давні пісні степового краю, бере участь у реалізації різних мистецьких проектів обласної філармонії (зокрема таких, як “Краю мій, тебе ми прославляємо”, “Об’єднаймо мистецтвом Україну”). Всі творчі звіти майстрів мистецтв та художніх колективів області різних років представлені її талановитим співом. А. Червінська – співорганізатор і член журі щорічного всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Калиновий спів» та незмінна учасниця обласного свята духовного співу «Молюсь за тебе, Україно», яке бере свій початок з 1999 року і є своєрідною візитівкою нашого степового пісенного краю.

За особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки Антоніну Червінську нагороджено відзнакою Президента України «Орден княгині Ольги ІІІ, ІІ, І ступенів». На сьогоднішній день А. Червінська єдина на Кіровоградщині і сьома по всій Україні володарка ордену княгині Ольги всіх трьох ступенів.
За вагомий внесок у створення духовних цінностей і розвиток національної культури Антоніну Миколаївну неодноразово нагороджено грамотами, відзнаками та преміями. Її ім’я занесено до енциклопедій “Кращі люди України” та “Кращі жінки України”.

У 2004 році було створено перший на Україні і єдиний у світі музей історії українського хореографічного мистецтва – відділ Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. За допомогою А. Червінської діапазон зібраних музейних предметів значно розширився. Зокрема, передані нею унікальні сценічні костюми стали перлиною колекції музею.
Тож від щирого серця вітаємо Антоніну Миколаївну зі святом! Бажаємо міцного здоров’я, творчого натхнення, незмінного радісного настрою і присвячуємо віртуальну виставку на нашій сторінці”.

Leave a Comment