Академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни"

Художній керівник – народна артистка України, повний кавалер ордену княгині Ольги
Антоніна Червінська
Головний диригент – заслужений працівник культури України
Микола Кваша
Головний балетмейстер – заслужений артист України
Геннадій Маяраш
Балетмейстер – заслужена артистка України
Юлія Кравченко
Солістка – лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів
Тетяна Яковенко

Кількісний склад:
художній керівник – 1
головний диригент – 1
головний балетмейстер – 1
балетмейстер – 1
солістка – 1
артисти-солісти-інструменталісти – 11
артистів балету – 20
звукорежисер – 1
концертмейстер – 1
завідувач костюмерної – 1.

Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» створений у 1984 році за ініціативи директора Кіровоградської обласної філармонії заслуженого працівника культури України Миколи Кравченка та народної артистки України Антоніни Червінської. Всього в складі колективу – 39 осіб. Це професійні і обдаровані артисти балету та музиканти, випускники консерваторій і вищих музичних закладів України.

Творче кредо колективу – три складові: музика, пісня і танець. У програмі театру – патріотичні, ліричні і жартівливі народні та сучасні пісні, оркестрові мелодії, яскраві обрядові танці та музично-хореографічні композиції, які сягають своїм корінням у фольклорні традиції, до автентичних джерел української пісні, а також танцювальна музика народів світу .

Високою професійністю та блискучим виконанням відзначаються музиканти оркестру. На міжнародному фестивалі «Дунайська весна» вони були удостоєні високого звання «Віртуози України».
Невід’ємною складовою успіху «Зорян» є балетна група колективу. «Злагодженість і віртуозність танцюристів, акробатичні трюки поряд з елегантністю, витонченістю» – так був оцінений виступ “Зорян” під час гастролей у Франції (з матеріалів французького журналу „Фігаро”).

Колектив прекрасно костюмований. Колекція нараховує близько 350 костюмів, тому кожен виступ – це нове відкриття національних традицій, кожен костюм – це витвір мистецтва. Їх моделювали відомий львівський художник Володимир Фурик та народна художниця України Ганна Грабовська.

Гастрольно – концертні маршрути Академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” – це, практично, усі міста України та країни Західної Європи, серед яких Німеччина, Бельгія, Голландія, Франція. Під час гастрольного турне по Франції відбулося 45 концертів у містах Ліон, Бордо, Ман. Три концерти з успіхом пройшли у Парижі. Зйомки колективу “Зоряни” у популярному телевізійному шоу Жака Мартена та запис його виступів у програмах французьких радіостанцій “Ностальжі” та “Європа-2”, які стали інформаційними спонсорами турне, дали можливість познайомити європейського глядача з майстерністю українських артистів.

Колектив брав участь у проведенні Днів культури України у Болгарії, у Міжнародних фестивалях у містах Юбек, Кіль, Айзенберг (Німеччина), м.Сент (Франція), “Дунайська весна” (Румунія, Болгарія, Югославія). У 2005 році колектив взяв участь у Днях української культури в республіці Молдова, 51-му фестивалі культури русинів – українців у Словакччині, провів гастролі у містах Польщі: Єлена Гура, Кудова, Лєгніца. Достойно «Зоряни» представили Україну на міжнародному фестивалі у м. Мартіг (Франція). В квітні 2007 року колектив був запрошений до участі у 25 – му художньому фестивалі дружби “Апрельская весна” в Корейській народно-демократичній республіці, де отримав: ГРАН-ПРІ фестивалю, золотий приз та премію за постановку танцю “Гопак”.

У 2012 році Академічний театр музики, пісні і танцю ” Зоряни” успішно провів гастролі у Сполучених штатах Америки. Сольна програма «Зорян» була відмічена, як одна з найкращих за останні 10 років на святкуванні Дня незалежності в українсько-американському культурно-спортивному центрі «Тризуб» в Філадельфії.

У 2013 році театр «Зоряни» побував в Бельгії на міжнародному фольклорному хореографічному фестивалі.

У 2018 році «Зоряни» брали участь у фольклорному фестивалі в Турції, де серед 27 країн світу отримали три  найпрестижніші нагороди.
В 2003 році творчому колективу було присвоєне почесне звання   “Академічний”.